Multi-anvendelig ergonomisk måtte til belastede områder i industrien med høj trafik. Afkap fra 0,5 m. En ekstra holdbar ergomåtte, der beskytter og isolerer, så du er optimalt beskyttet mod vibrationer og hårde gulve. Aflastningsmåtten har en tykkelse på 14 mm – fordelt på 4,7 mm PVC-top samt en bagside på 9,3 mm microcelular vinyl. Anbefales til industrien og kommercielle erhverv, hvor der er brug for ekstra komfort. Et yderst skridsikkert underlag med høj User Class.
Ekstra robust ergomåtte med en bredde på 122 cm.
Varenummer (SKU): 8021122
Kategori: Sort smudsmåtte
Beskrivelse
Yderligere information
| Størrelse | 122 cm |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Materiale | Latex skum med vinyl top |
| Tykkelse | 14 mm |
| UserClass | Høj |
| Brandklasse | Bfl-S1 |
| Produceret i | EU |
| CC-varenummer | 8021122 |
| Rullelngde | 18 m |
Relaterede varer
-
En antracitgrå smudsmåtte der kan holde til meget. Rullebredde på 200 cm.
-
Sort håndlavet kokosmåtte i 50 x 80 cm, produceret med naturlige kokosfibre og og galvaniserede ståltrådsrammer.
-
Clean Brush sort smudsmåtte på 50×50 cm.
-
En sortmeleret smudsmåtte der kan holde til meget. Rullebredde er 200 cm.
-
Håndlavet sort dørmåtte i 40 x 60 cm. Produceret i naturlige kokosfibre og og galvaniserede ståltrådsrammer.









