Produceret af genanvendte PET-flasker, og rigtig god til at opfange snavs. Størrelsen på denne er 85×120 cm, tørretiden er lav og den er også velegnet til gulvvarme. En smudsmåtte produceret i EU med tanke på miljøet. NitrilGrip-serien er måtter med antislip-nitrilgummi på bagsiden. Nitrilgummi er et stærk og holdbart materiale med skridsikre egenskaber. Er du på udkig efter det ultimative vaskbare produkt, så er det denne måtte du skal bruge. PVC-fri.
Vaskbar smudsmåtte på 85×120 cm produceret med tanke på miljøet.
Varenummer (SKU): 591521
Kategorier: Anti-skrid måtter, Dørmåtter, Grå smudsmåtte, NitrilGrip 5915-Recycle, NitrilGrip 5915-Recycle, NitrilGrip 5915-Recycle 60°C, NitrilGrip 5915-Recycle smudsmåtter, Recycled, Smudsmåtter | Høj trafik, Smudsmåtter med anti-slip, Vaskbare måtter
Beskrivelse
Yderligere information
| Størrelse | 85 × 120 cm |
|---|---|
| Farve | Gråbrun |
| Materiale | 100% genanvendt polyester/PET |
| Bagside | Anti-slip nitrilgummi |
| Tykkelse | 11 mm |
| UserClass | Høj |
| Maskinvask | 60°C |
| Brandklasse | Cfl-s1 |
| Produceret i | EU |
| CC-varenummer | 591521 |
Relaterede varer
-
Den populære Top-Twister smudsmåtte-serie i brun med en bredde på 200 cm.
-
Hårdfør Contract måtte med en rullebredde på 200 cm.
-
Clean Brush antracitgrå smudsmåtte på 200 cm rulle.
-
Hårdfør Contract måtte på 60×90 cm.
-
CC-3000-serien er en runner produceret i nylon med en vinylbagside.
-
Hårdfør Contract måtte 135×200 cm.
-
Den populære brune Top-Twister smudsmåtte i 130×200 cm.
-
Den populære Top-Twister smudsmåtte-serie i grå med en bredde på 200 cm.



















