Grå aflastningsmåtte til afkap fra 0,5 m. Til tørre områder med let trafik. Måtten er beskyttende og isolerende, så du er bedre beskyttet mod rystelser, kulde og varme. Sammen med måttens anti-slip, er du sikret en solid base for dine fødder, som ikke glider. En ergo-måtte afhjælper fodens pres på underlaget, stimulerer blodcirkulationen og reducerer presset på ryggens samt benenes led og muskler. Produceret i microcellular vinyl med millioner af luftbobler.
Komfortabel ergomåtte på 91 cm rulle til afkap.
Beskrivelse
Yderligere information
| Størrelse | 91 cm |
|---|---|
| Farve | Grå |
| Materiale | Latex skum |
| Tykkelse | 9,4 mm |
| UserClass | Let |
| Brandklasse | Class 2 |
| Produceret i | EU |
| DB-varenummer | 2051557 |
| CC-varenummer | 800191 |
| Rullelngde | 18 m |
Relaterede varer
-
Skridsikker underlag til ekstra støtte når du står op i lang tid. Designet med hensyn til dine fødder og ryg.Denne arbejdsmåtte er med anti-slip ergonomisk…
-
Ergomåtte til både tørre og våde områder. Den vævede overflade er skridsikker, og har en drænende effekt med de små huller. En lav kant sørger…
-
Robust ergomåtte med en bredde på 91 cm.
-
Ergomåtte på 91 x 152 cm til både tørre samt våde miljøer – god til områder i serviceområder, kantiner eller køkkener, hvor der kan spildes…
-
Olieresistent anti-slip måtte, som er særdeles komfortabel på 60 x 90 cm. Ergomåtten kan anvendes i både køkkener, serviceområder eller kantiner. Produceret i 100% nitrilgummi.Ergomåtten…
-
Ergonomisk måtte på 65 x 140 cm. 14 mm høj PUR-skummateriale.
-
Skridsikker underlag til ekstra støtte, når du står op i lang tid. Designet med hensyn til dine fødder og ryg.Denne arbejdsmåtte er på 60 x…
-
Ergonomisk måtte på 91 x 152 cm til glatte gulve. Denne køkkenmåtte er specielt udviklet med tanke på fødevareindustrien. Har store huller til dræn. Med…











